Reprezentace trénovala v Poděbradech

Tisková zpráva

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic. V rámci mapového kempu, se v dopoledních hodinách uskutečnil závod sprintových štafet. Soustředění je přípravou na podzimní finále Světového poháru, které se letos bude konat v České republice. 
Šéftrenér české reprezentace Radek Novotný si prostředí pochvaloval. “Poděbradské Kostelní předměstí v mnohém připomíná terén pražské Stromovky, kde se bude konat jeden z podzimních finálových závodů. Proto jsme rádi využili možnost získat od místního klubu podklady pro stavbu mapového tréninku.”, uvedl šéftrenér českého reprezentačního družstva.
“Za tři roky jsme Poděbrady prosadili v orientačních sportech natolik, že jsme se dostali do povědomí republikového vedení. Důkazem je dnešní mezinárodní trénink. Bylo pro nás ctí se podílet na přípravě nejen našich elitních běžců a doufám, že se našim reprezentantům bude na podzim dařit.”, uvedl po tréninku předseda místního oddílu Jakub Lounek.
Po tréninku se běžci odreagovali koupáním v Labi a po obědě v místním hotelu vyrazila skupina 58 sportovců na další trénink na Vítkov do Prahy.

Fotografie

Výsledky, další foto a článek na stránkách reprezentace

http://reprezentace.orientacnibeh.cz/novinky/cist/1010